گزارش كامل تجمع تشكر‌آمیز دانشجویان در مقابل سفارت ونزوئلا
 

خبرگزاری فارس: دانشجویان دانشگاه‌های تهران در حمایت از اقدام ونزوئلا در اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از این كشور، بعد از ظهر پنج‌شنبه در مقابل سفارت ونزوئلا در تهران تجمع كرده و با تقدیم گل، از اقدام این كشور قدردانی كردند.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، دهها نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران بعد ازظهر پنج شنبه در مقابل سفارت ونزوئلا به دلیل اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از این كشور تجمع و حمایت خود را از اقدام شجاعانه هوگو چاوز اعلام كردند.
دانشجویان تجمع‌كننده با سر دادن شعارهای «هوگو چاوز قهرمان حامی مستضعفان» «چاوز انقلابی تشكر تشكر»، «درود بر چاوز آزاده‌خواه»، «مرگ بر آمریكا»، «مرگ بر اسرائیل»، «سازشكاران عرب خجالت خجالت» و «مرگ بر مرتجعین عرب» از اقدامات ضد صهیونیستی دولت ونزوئلا حمایت و نسبت به همكاری كشورهای عربی در قبال مردم غزه با رژیم اشغالگر قدس اعلام انزجار كردند.
تجمع‌كنندگان پلاكاردهایی با مضامین «مرگ بر آمریكا» «مرگ بر اسرائیل» در دست داشتند.
این دانشجویان تابلوهایی در دست داشتند كه بر روی آنها سخنانی از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در حمایت از مردم فلسطین نوشته شده بود.
دانشجویان بسیجی با چسباندن شاخه گل بر روی دیوارهای سفارت ونزوئلا و همچنین تقدیم دسته گل به این سفارتخانه از اقدام این كشور در اخراج سفیر رژیم صهیونیستی تقدیر كردند؛ این دانشجویان همچنین پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش كشیدند.
در این تجمع محمد دوباشی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد طی سخنانی گفت: رئیس جمهور ونزوئلا با این اقدام جسورانه نشان داد كه مردم و دولت این كشور از آگاه‌ترین مردم جهان هستند.
وی با بیان اینكه مسئله فلسطین و غزه زخم دردناك و عمیق جهان اسلام است كه قلب رسول ا... را به درد آورده، افزود: سران سازشكار عربی با سكوت و بی‌تفاوتی خود نسبت به فجایع غزه امروز تیری بر قلب پیامبر (ص) زده‌اند.
مرضیه عسگری عضو شورای مركزی بسیج دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر در ادامه این تجمع اظهار داشت: امروز دولت‌های كوته‌فكر عربی با سكوت و همكاری خود با رژیم جعلی صهیونیستی در جنایات غزه سهیم هستند.
وی افزود: رژیم صهیونیستی به دنبال تجاوز به همه سرزمین‌ها خاورمیانه و غارت منابع سرشار آنان است از این رو كشورهایی كه امروز در قبال جنایات غزه سكوت كرده‌اند بدانند فردا نوبت به آنها خواهد رسید.
این فعال دانشجویی خطاب به مردم كشورهای عربی تصریح كرد: مردم كشورهای وابسته عربی باید دولت‌ها ترسوی خود را تحت فشار قرار دهند تا به وظیفه خود نسبت به مردم غزه عمل كنند.
عسگری تاكید كرد: امروز روز بی‌آبرویی دولت‌های غربی و حامیان رژیم صهیونیستی است كه پشت نقاب دروغین دموكراسی دست به این جنایات می‌زنند.
همچنین زهرا معدن‌كن عضو شورای مركزی بسیج دانشگاه شاهد از دیگر دانشجویان شركت كننده در این تجمع بود كه به همكاری دولت حسنی مبارك با رژیم صهیونیستی اشاره كرد و گفت: حسنی "نامبارك" باید از رئیس جمهور آزاده ونزوئلا درس مردانگی را بیاموزد كه در دل آمریكا فریاد دفاع از مظلوم برآورده است.
وی خاطرنشان كرد: باید ملت‌های حامی مردم غزه با همكاری هم تمامی روابط تجاری و سیاسی با رژیم صهیونیستی را قطع و منافع آنها را در هر كجای جهان نابود كنند.
در پایان این تجمع بیانیه‌ای در حمایت از مردم مظلوم غزه و محكومیت سازشكاری سران عرب و حمایت از اقدام انقلابی ونزوئلا در اخراج سفیر رژیم صهیونیستی قرائت شد.