كارشناس حقوق بین الملل گفت: رژیم صهیونیستی تحمل پاسخ دادن به فشارهای افكار عمومی را ندارد، بعد از اشغال جنوب لبنان ، جنگ 33روزه و همه این عوامل باعث شده شاهد شكست های پی در پی این رژیم باشیم.


دكتر خواجی ، كارشناس حقوق بین الملل در گفتگوی تلفنی با سایت شبكه خبر گفت: حمله به مناطق مسكونی غزه و حوادث اخیر نشانگر نقض تمام مقررات و حقوق بین الملل بشر دوستانه است كه متاسفانه سازمان های بین المللی و سران بسیاری از كشورها شاهد این جنایات هستند ولی اقدام جدی و موضع مشخصی را اعلام نمی كنند.

وی گفت: آنچه كه امروز در غزه می گذرد در حقیقت بهترین فرصت و تست بسیار مهمی است برای اینكه جهانیان ملت های مظلوم و آزاده را بشناسند.

خواجی افزود: در این مهم باید سازمان های بین المللی را بشناسیم كه وظیفه اصلی شان حمایت از مردم مظلوم، توسعه همكاری های بین المللی، توسعه حل اختلافات با شیوه های مسالمت آمیز است.

وی گفت: آنچه كه در اساسنامه ها و مقررات سازمان های بین المللی مطرح می شود در حقیقت وظایف اصلی این سازمان است ولی در مسئله غزه عجیب است كه سازمان های بین المللی به طور مرگباری سكوت كرده اند به خصوص رسانه های خبری عمدتاً غربی مسائل حاشیه ای و مسائل فرعی دیگری را اكنون مطرح كردند كه به نوعی مسائل غزه به گوش جهانیان نرسد غافل از اینكه امروز افكار عمومی جهانی، ملت مظلوم فلسطین می دانند كه این فشارهای بین المللی برای كوبیدن و شكستن مقاومت آنهاست.

كارشناس حقوق بین الملل افزود: مقاومت مردم فلسطین نه تنها موجب آزادی فلسطین خواهد شد بلكه تاثیر بسیار زیادی بر روحیه مردم مسلمان منطقه خواهد داشت و صهیونیست ها نگرانند كه این پیروزی و مقاومت جلوی رشد استعمارگری كشورهای اروپایی و رژیم هایی كه در جهان عرب بدون خواست مردم به آنها حكومت می كنند را بگیرد و برای آنها خطراتی بوجود بیاورد.

وی گفت: آنچه كه امروز در صحنه بین المللی می گذرد به خصوص موضع گیری های شورای امنیت كه وظیفه اصلی این شورا حفظ صلح و امنیت بین المللی است رفتارهای تبعیض آمیز این شوراست زمانی كه در برخی كشورها كه دارای حق وتو هستند علیه منافعشان حركتی صورت می گیرد بلافاصله روی آن منطقه تمركز می كنند و قطعنامه های مكرر صادر می كنند اما وقتی این گونه جنایات بین المللی رخ می دهد كه وظیفه شورای امنیت بر اساس ماده 33 و 39 منشور بلافاصله احراز متجاوز و تصمیم گیری های به موقع برای حفظ صلح و امنیت بین الملل است شاهدیم كه سكوت می كنند و قطعنامه هایی كه فقط كاملاً حالت تبلیغی و توجیهی دارد صادر می شود بدون اینكه حتی ذكری از اشغالگر و متجاوز شود و یك تصمیم جدی خصوص آنها اعمال شود.

خواجی افزود: اگر به سابقه رژیم صهیونیستی در 60 سال اخیر بنگریم می بینیم كه حركتی رو به عقب داشته و شاهد شكست های پی در پی آن بعد پس از بیرون شدن از جنوب لبنان (با مقاومت حزب الله لبنان) داشته است.

وی تاكید كرد: با آمدن شارون و شعارهایی علیه مقاومت؛ كه من مقاومت مردم را می شكنم و با سلاح، گلوله و بمباران و با شیوه های مختلف عملیات را در غزه، جنین و سرزمین های مختلف اشغالی آغاز كرد اما ناچار شد از غزه بیرون برود.

*خواجی افزود: الان در كرانه باختری با وجود همه سیاست های ناكامی كه با مسئولینی كه در این قسمت مشغول هستند و فلسطینی ها كه روز به روز این گونه حكومت های خودگردان را بهتر می شناسد و روحیه استقلال طلبی را در ذهن دارند شاهدیم صداهای ضد سازشكاری، صداهای همگامی با حماس و غزه شنیده می شود.

وی گفت: روند رژیم اشغالگر به خصوص پس از اشغال جنوب لبنان به این طرف حركتی رو به عقب است در درون فلسطین اشغالی اختلافات شدید بین نیروهای سكولار كه به بهانه حكومت یهودی از یهودیان دعوت می كردند و به شیوه های مختلف و رندانه این ها را به سرزمین های اشغالی می كشاندند و یهودیان هم به خاطر همان روحیه خاص و منحرفی كه در تملك ها و میل به تصرف سرزمین و ثروت دارند فریب صهیونیست ها را خوردند و وارد این منطقه شدند اكنون اختلاف بین سكولار ها و به ارتودكسی های یهود بر سر امتیازاتی كه در داخل سرزمین های اشغالی است آغاز شده است.

كارشناس حقوق بین الملل گفت: اكنون رژیم صهیونیستی تحمل پاسخ دادن به فشارهای افكار عمومی را ندارد همه این عوامل باعث شده (به خصوص انتخاباتی كه نزدیك است) از حدود 20 شاید 30 سال پیش به این طرف بعد از اشغال جنوب لبنان، جنگ 33 روزه و غیره شاهد شكست های پی در پی برای رژیم صهیونیستی باشیم.

وی ادامه داد؛ تحلیل گران بین المللی و به خصوص مردم كشورهای منطقه این حركت رژیم صهیونیستی را به حساب ضعف و عقب نشینی شان می گذارند و به روز به روز كشورهای غیر اسلامی و حتی مسلمانها و مردم دلسوز و فهیم وارد میدان می شوند و امروز بهترین فرصت برای مردم جهان، مردم منطقه و مردم مسلمان است كه هم رژیم های خودشان و هم دشمنان كشورهای مسلمان را شناسایی كنند.

خواجی گفت: مردم آزاده جهان امروز باید رژیم صهیونیستی را به عنوان رژیمی كه از صدها قطعنامه شورای امنیت و مجمع عمومی بی اعتنا گذشته است بشناسند و بدانند همكاران این رژیم از جمله آمریكا، انگلیس و برخی كشورهای دیگر غربی نیز با آن همگام بوده اند.

وی در پایان تاكید كرد: در این دهه محرم به خصوص برای مسلمانان امروز روز آزادگان جهان است؛ و روز شناختن دولت هایی كه به مردم مظلوم خودشان ستم می كنند.