در دنباله تحصن دانشجویی در فرودگاه مهرآباد احمد توكلی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در بین دانشجویان حاضر گشت و به ایراد سخنرانی پرداخت و بیان نمود:‌ این تجمع كه به نشانه هم دردی با مردم مظلوم غزه انجام گرفته است نوعی نهی از منكری است كه از ددمنشی و كشتار و جنایت اعلام انزجار كرده و موضع‌گیری می‌كند.
وی اسلام را دین صلح و رحمت عنوان كرد و گفت:‌ مسلمانان حتی با كفار می‌توانند زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشند و برای آن ها خیرخواهی می‌كنند اما اسلام دین صلح با هر كسی نیست و با كسانی كه ضد صلح و عدالت بشری حركت می‌كنند می‌جنگند و اگر این جنگ نباشد مستكبرین بر تمام عالم مسلط خواهند شد. 
طبق آیات و روایاتی كه در این زمینه در دست مسلمانان است تكلیف بر همه روشن است و طبق این روایات است كه رهبر انقلاب وارد عمل شده و حكم به واجب بودن دفاع می‌دهد. 
توكلی اظهار داشت: گاهی افراد مسلمان هم نیستند اما به واسطه سهم عدل و روحیه انسانی علیه جنایت كاران قیام می‌كنند. 
شاید كسانی كه این روزها در خیابان‌های سرد اروپا در انزجار از جنایت رژیم صهیونیستی در نوار غزه تظاهرات می‌كنند مسلمان نباشند اما به واسطه جوان مردی و آزادگی و فهمیدن عدل و انسانیت دست به تظاهرات می‌زنند.
وی گفت: حضور برخی منافقان در سطح كشورهای اسلامی باعث عدم رساندن كمك‌ها و حتی ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین می‌شوند كه البته این منافقین در جمع ایرانیان و در كشور ما نیز حضور دارند.
رئیس مركز پژوهشهای مجلس خاطرنشان كرد: كسانی كه دم از اصلاحات،‌ دموكراسی و آزادی می‌زنند در این معركه سكوت كرده و حتی گاهی با دشمنان همراهی نیز می‌كنند این افراد نه تنها جوان مرد نیستند بلكه غیرت نیز ندارند و اگر غیرت داشتند وقتی برای یك كودك اروپایی كه كشته می‌شود شمع روشن می‌كنند در این جنایت وقیحانه كه امروز اسرائیل علیه مردم بی‌دفاع غزه انجام می‌شود از اسرائیل دفاع نمی‌كردند.
توكلی گفت: من از اصلاح‌طلبان واقعی و جوانمرد می‌خواهم كه از این افراد تبری جسته و دنباله‌رو آن ها نباشند و بدانند كسانی كه به نام اصلاحات از اسرائیل دفاع می‌كنند خائن به ملت هستند.
این استاد دانشگاه افزود: امروز ما از معركه دوریم و غزه نیز در محاصره است از طرفی مصر خیانت كرده و از طرف دیگر مرزهای آن توسط اسرائیل محاصره است و این تكلیف ما را سخت می‌كند.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس با تصویب قانونی دولت را ملزم كرد تا حداكثر تلاش خود را در زمینه كمك به مردم غزه داشته باشد اما جا دارد از دولت تشكر كنیم كه قبل از تصویب این قانون حداكثر تلاش خود را در این زمینه به كار گرفت و اگر كارشكنان بگذارند دولت و مجلس تلاش بیشتری در این زمینه مبذول خواهند داشت.
توكلی همچنین تصریح كرد: ‌این فجایعی كه امروز در نوار غزه رخ می‌دهد نعمت‌های پنهانی نیز دارد كه یكی از آن ها این است كه موجب استحكام وحدت در میان مردم فلسطین شده است و نیز موجب شد تا چهره برخی سران منافق كشورهای عربی برای مسلمانان نمایان گردد.
وی ادامه داد:‌كسانی كه با ایجاد تغییر و روی‌ كارآمدن اوباما به عنوان رئیس جمهور آمریكا خوشحال شدند و گمان كردند كه تغییری در سیاست این كشور ایجاد خواهد شد با این قضایا فهمیدند كه هیچ فرقی میان اوباما و بوش نیست و حتی اگر لازم باشد تفاوت ظاهری را نیز كنار می‌گذارند و ما شاهد هستیم كه اوباما در قضیه جنایت‌‌‌های اسرائیل در نوار غزه سكوت كرده است.