تایمز: نیروگاه هسته‌ای دیمونا در تیررس موشك‌های حماس قرار دارد

 یك روزنامه انگلیسی در گزارشی با اشاره به یورش رژیم‌صهیونیستی به نوار غزه و موشك‌های دفاعی حماس نوشت: نیروگاه هسته‌ای دیمونا در تیررس راكت‌های حماس قرار دارد.


به گزارش فارس، روزنامه "تایمز" در شماره امروز خود نوشت: نگرانی‌ها در اسرائیل از این موضوع افزایش یافته است كه موشك‌های حماس می‌تواند تهدیدی برای تاسیسات هسته‌ای فوق سری دیمونا باشد.
این روزنامه انگلیسی در ادامه تاكید كرد كه حملات موشكی حماس باعث شده تا شهرك‌‌نشین‌ها در شمار بی‌سابقه‌ای فرار كنند و تعداد نیروهای نظامی در زمینه تعداد و پیچیدگی مهمات نظامی تغییر كند.
تایمز افزود: در بئرالسبع كه در جنوب اسرائیل قرار دارد و محل زندگی جمعیت زیادی است اكنون نشان كمی از 186 هزار ساكن وجود دارد. مدارس تعطیل شده‌اند و در خیابان‌ها صدای آژیر هشدار راكت‌هایی كه به سوی این منطقه می‌آیند، شنیده می‌شود.
این نشریه انگلیسی همچنین نوشت: بسیاری در اسرائیل از این نگرانند كه همزمان با دستیابی حماس تسلیحات پیشرفته‌تر، در تیررس قرار گرفتن تاسیسات هسته‌ای دیمونا كه در 32 كیلومتری بئرالسبع قرار دارد فقط به مسئله زمان بستگی دارد.
تنها راكتور هسته‌ای رژیم‌صهیونیستی در دیمونا قرار دارد و عقیده بر این است كه محل ذخیره كلاه‌هك‌های هسته‌ای این رژیم است كه تعداد آنها 150 تا 200 تخمین زده شده است.
به نوشته تایمز وحشتناك‌ترین شب اسرائیل زمانی خواهد بود كه تمام شهرك‌های آن در تیررس موشك‌های كاتیوشای حزب‌الله در مرز لبنان یا موشك‌های پیشرفته‌تر حماس قرار بگیرد.