معاون فرهنگی نماینده حماس در ایران:
شوراهای انتفاضه در كرانه باختری در حال فعال شدن است

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی نماینده حماس در ایران گفت: شوراهای انتفاضه در كرانه باختری در حال فعال شدن است و شاهد شكل‌گیری انتفاضه سوم هستیم.


ابو سرور امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قزوین بیان داشت: در حال حاضر بالغ بر 400 فلسطینی شهید شده شده‌اند و بیش از 2 هزار نفر نیز مجروح هستند.
وی ادامه داد: حال بسیاری از آنها وخیم است و حملات رژیم صهیونیستی شدید شده ‌است حتی آنها به حدی گستاخ و جنایتكار هستند كه روز اول ژانویه علی‌رغم همزمانی با آغاز سال جدید میلادی این حملات را نه تنها پایان نمی‌دهند بلكه شدت نیز می‌بخشند.
معاون فرهنگی نماینده حماس در ایران اضافه كرد: قطع یقین نیروهای مقاومت پاسخ سختی به نیروهای اشغالگر داده و خواهند داد و روزهای سختی در انتظار رژیم صهیونیستی است.
وی تأكید كرد: در حال حاضر بُرد موشك‌های نیروهای فلسطینی با افزایش قابل چشمگیری به 60 كیلومتر رسیده است.
ابو سرور افزود: اعتراض‌های مردمی و مقاومت مردم غزه در نهایت پیروزی را برای مردم غزه رقم می‌زند.
وی اعلام كرد: اعتراض‌های گسترده مردمی كه در جهان عرب و جهان اسلام شاهد بودیم نرمش در مواضع برخی از رهبران عرب را به دنبال داشته است كه امیدواریم سران این كشورها نیز چون ملت‌هایشان بیدار شوند و با اتخاذ مواضع اصولی حامی مردم مظلوم فلسطین شوند.
معاون فرهنگی نماینده حماس در ایران خاطرنشان ساخت: انتفاضه سوم در حال شكل‌گیری است به طوری كه چند روز پیش یك فلسطینی با سلاح سرد به اسرائیلی‌ها حمله كرد و چند سرباز صهیونیست را به شدت مجروح كرد.
وی تصریح كرد: شوراهای انتفاضه در كرانه باختری در حال فعال شدن است و شاهد شكل‌گیری انتفاضه سوم هستیم.
ابو سرور در خصوص كمك‌های ملت ایران اظهار داشت: دولت و ملت ایران در كمك‌های بشردوستانه به مردم مظلوم فلسطین پیشتاز هستند و وزیر بهداشت جمهوری اسلامی نیز از آمادگی مراكز درمانی ایران برای پذیرش مجروحان فلسطینی در صورت فراهم شدن شرایط انتقال خبر داده است.
وی اعلام كرد: حتی ایران برای اعزام تیم پزشكی و امدادی و ایجاد بیمارستان موقت در نوار مرزی مصر و غزه اعلام آمادگی كرده است البته این موضوع منوط به اجازه مقامات مصری است.
معاون فرهنگی نماینده حماس در ایران در پایان یادآورشد: اعتراض‌های مردمی به دلگرمی و خشم مزدوران رژیم صهیونیستی ختم می‌شود و باید استمرار یابد.