تظاهرات فلسطینیان ساكن كرانه باختری در ابراز همبستگی با مردم بی دفاع فلسطین در نوار غزه رو به گسترش است .
به گزارش شبكه خبر به نقل از المنار ، فلسطینیان در شهرهای مختلف از نابلس گرفته تا رام الله در محكومیت حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به فلسطینیان در نوار غزه تظاهرات می كنند. 

شمار زیادی از فلسطینیان به هنگام تحویل سال جدید میلا دی نزدیك میدان المناره در رام الله تجمع كردند. یك جوان فلسطینی گفت : من به مناسبت سال جدید میلا دی به همه حكام عرب این ننگ و عار را تبریك می گویم . مصطفی البرغوثی ، عضو مجلس قانونگذاری فلسطین گفت : این صدای وحدت فلسطینیان برای یاری مردم فلسطین در غزه در مقابل حملا ت وحشیانه اسرائیل است .

كاركنان امور بیمارستانی و پزشكی و شماری از كودكان دیروز در نابلس تظاهرات برگزار و از سكوت دولت های عربی در قبال كشتار فلسطینیان در نوار غزه ابراز شگفتی كردند. در بیت المقدس اشغالی نیز نیروهای رژیم صهیونیستی تدابیر امنیتی را تشدید و ده ها جوان را بازداشت كردند.

زیادالحموری ، رئیس مركز حقوق اقتصادی و اجتماعی قدس گفت : هدف تل اویو از این حملات فراتر از حمله به حماس است . اسرائیل می خواهد ملت فلسطین را به وحشت بیندازد و موج جدیدی از مهاجرت را به فلسطینیان تحمیل كند. شمار زیادی از فلسطینیان دیروز در رام الله تظاهرات كردند و در پیشاپیش تظاهرات كنندگان شماری از اعضای مجلس قانونگذاری فلسطین از گروه های مختلف حضور داشتند.

عزام الاحمد ، عضو مجلس قانونگذاری فلسطین از جنبش فتح گفت : این تظاهرات تاكیدی بر این موضوع است كه بدون وحدت همه نیروهای فلسطینی و بدون پایان دادن به اختلافات نمی توان به این حمله وحشیانه به ملت فلسطین پایان داد و اگر فلسطینیان متحد باشند دشمن نمی تواند به ساده ترین اهداف خود دست یابد. 

ایمن دراغمه ، عضو مجلس قانونگذاری فلسطین از جنبش حماس در كرانه باختری گفت ما خواستار آن هستیم كه امسال سال وحدت و پایان دادن به اختلا فات باشد و ما با برادرانمان در نوار غزه ابراز همبستگی می كنیم و از جامعه بین المللی و پارلمان های عربی و دیگركشورها می خواهیم به مسئولیت خود عمل كنند و بخواهند این حملا ت پایان یابد. فلسطینیان كرانه باختری دیروز یك شهید فلسطینی را كه در تظاهرات همبستگی با مردم غزه به دست نظامیان صهیونیست شهید شد تشییع كردند.