هیأت 300 نفره رژیم صهیونیستی وارد مصر شد
خبرگزاری فارس: در پی ورود هیأت 300 نفره رژیم صهیونیستی به مصر با مجور حكومت حسنی مبارك، مردم خشمگین این كشور، خود را برای حمله به این هیأت آماده كردند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری "مصر الیوم"، دیروز در پی فرود هواپیمای خطوط هوایی اسرائیل (العال) در فرودگاه شهر "اسكندریه" مصر، هیأتی صهیونیستی متشكل از 300 صهیونیست تندرو، عازم معبدی یهودی در این شهر شدند.
بنا بر این گزارش، این صهیونیست‌ها به بهانه زیارت معبد یهودی "ابو حصیره" در روستای "دمیتوه" در روز پنجشنبه (فردا) وارد مصر شده‌اند و این در حالی است كه در پی تشدید حملات رژیم صهیونیستی به غزه و فراخوان سید حسن نصرالله، دبیركل حزب‌الله لبنان از مردم غیور مصر برای مقابله با توطئه همدستی صهیونیست‌ها با حكومت حسنی مبارك، تل‌آویو به اتباع خود در این كشور هشدار داده بود.
در پی اعزام این هیأت 300 نفره، نیروهای ملی و سیاسی در دمنهور به حال آماده‌باش درآمدند و در تظاهراتی گسترده و خودجوش از مقابل "مسجد الهدایه"، در اقدامی برای همبستگی با مسلمانان مظلوم غزه و بازگشایی مرز رفح، متعهد شدند مانع از ورود این صهیونیست‌ها به این منطقه شوند.
تظاهرات‌كنندگان یكپارچه شعار می‌دادند: «الصهیونی فی اسكندریه؛ لازم یأخذ ضربة قویة» (صهیونیست در اسكندریه باید ضربه‌ای قوی دریافت كند!).
تظاهرات‌كنندگان كه در بین آنان دانش‌آموزان مدارس اسكندریه نیز به چشم می‌خوردند همچنین پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش كشیدند و سرود "كشورم! كشورم!" را به طور دسته‌جمعی قرائت كردند.
مهندس "جمال منیب" هماهنگ‌كننده جنبش "از خاك من نخواهند عبور نخواهند كرد" كه از جنبش‌های ضد صهیونیستی مصر و مخالف سفر صهیونیست‌ها به این كشور است، مسؤولیت پیامدهای حضور این 300 صهیونیست در دمنهور را بر عهده حكومت حسنی مبارك دانست و تهدید كرد: «اگر این اسرائیلی‌ها وارد دمنهور شوند و از آن سالم بیرون بیایند، در دمنهور هیچ احدی باقی نخواهد ماند.»
دكتر "عادل العطار" هماهنگ‌كننده جنبش "كفایه" در استان دمنهور نیز گفت: «اهالی دمنهور به سوی روستای "دمیتوه" حركت كرده‌اند تا مانع زیارت صهیونیست‌ها از قبر موهوم یهودی خود شوند.
"احمد دومه" هماهنگ‌كننده جنبش "غاضبون" (خشمگینان) مصر نیز اعلام كرد: نیروهای ملی متشكل از حزب "التجمع"، حزب "الناصری"، "حزب "الغد" و "جماعت اخوان‌المسلمین" تصمیم دارند با مشاركت اهالی دمنهور، جلوی حضور این هیأت اسرائیلی را بگیرند و اجازه ندهند آنان وارد منطقه شوند.
نیروهای حكومتی مصر دیروز نیز تظاهرات ده‌ها هزار تن از مردم شهرهای مختلف این كشور در پاسخ به فراخوان بزرگ سید حسن نصرالله را سركوب كردند.
این در حالی است كه در پی فراخوان بزرگ سید حسن نصرالله از ملت غیور مصر برای برگزاری تظاهرات میلیونی علیه دولت حسنی مبارك به منظور گشودن گذرگاه‌های رفح، دولت مصر در سراسر این كشور حالت آماده‌باش كامل اعلام كرده است.
سید حسن نصرالله، دبیركل حزب‌الله لبنان در سخنان یكشنبه‌شب خود خطاب به ملت مسلمان و غیور مصر گفته بود: شما باید میلیونی به خیابان‌ها بروید. ای مردم مصر، شما باید گذرگاه رفح را با رفتن به خیابان‌ها باز كنید.
ی با بیان اینكه من از موضعی منتسب به مقاومت با شما و از سوی ملتی با شما سخن می‌گویم كه 33 روز در مقابل اسرائیل مقاومت كرد، ادامه داد: من به دنبال كودتا در مصر نیستم اما باید افسران مصری به نزد سران خود بروند و به آنها بگویند كه از نگهبانی و مرزها در زمانی كه مردم فلسطین در غزه كشته می‌شوند امتناع می‌كنند زیرا اگر این گذرگاه‌ها باز شود بار دیگر حماسه‌ای كه در لبنان به وجود آمد تكرار خواهد شد و ما به این موضوع ایمان داریم.