به گزارش شبکه خبر،به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره ،جنایت غزه بار دیگر  وحشیگری و غیرانسانی بودن اقدامات رژیم صهیونیستی و میزان مقاومت ملت فلسطین را در مقابل ماشین جنگی رژیم صهیونیستی نشان داد . 

ابومرزوق با اشاره به شهادت کودکان و زنان بیگناه در حملات رژیم صهیونیستی افزود :تاکنون بیش از چهارصد خانه در باریکه غزه هدف حمله قرار گرفته و سیصد منزل به کلی تخریب شده است . 

ابومرزوق با تاکید بر لزوم حمایت جهان عرب و اسلام از ملت فلسطین افزود : اظهارات اولمرت مبنی بر اینکه نبرد در غزه طولانی مدت نخواهد بود نشان از آن است که وی می داند که پس از این حملات چه اتفاقی خواهد افتاد . 

وی در پاسخ به این سوال که آیا درست است که شما موافقت مشروط خود را با آتش بس بر اساس طرح فرانسه اعلام کرده اید و با توجه به آنکه اسرائیل وارد مرحله جدیدی شده و قصد دارد بر حماس فائق آید موضعتان تغییر کرده است یا خیر؛ خاطر نشان کرد : جنبش حماس به طور مطلق موافقت خود را نه با آتش بس مشروط و نه هر آتش بس دیگر اعلام نکرده است، زیرا تحت ظلم آشکار و بمباران هواپیماها ، گلوله باران قایق های توپدار و بالگردها و توپخانه قرار داد و به همین علت هرگونه اتش بس پذیرفته نیست .
وی افزود : هرگونه طرح سیاسی جدید باید توقف تجاوزگری و بازگشایی کامل گذرگاهها و لغو محاصره را در برگیرد .