نامه سرگشاده مجاهدان آماده به اعزام در فرودگاه مهرآباد به شیخ الازهر
بسم الله الرحمن الرحیم

یا ایها الذین امنوا مالکم اذا قیل لکم انفروا فی سبیل الله اثاقلتم الی الارض ارضیتم بالحیاه الدنیا من الآخره فمامتاع الحیاه الدنیا فی الآخره الا قلیل . سوره مبارکه توبه،آیه شریفه ۳۸

آقای شیخ محمد سید طنطاوی؛ رئیس دانشگاه الازهر
سلام علیکم
هم اینک که این نامه به شما نگاشته می شود ما نمایندگان دانشجویان و طلاب ایران، بیش از سه روز است که در فرودگاه مهرآباد تهران متحصن شده و آماده عزیمت به فلسطین اشغالی برای دفاع از حیثیت و ناموس مسلمانان هستیم.
و این نامه از آن رو به شما نوشته شده است که طبق روایات اسلامی علمای امت رسول الله دارای مسئولیتی سنگین بوده و سخن آنها در عامه مردم تاثیرگذار است. اگر ایشان رهنمودی صحیح ارائه دهند از پاداشی بس فراوان و اگر خطا کنند و یا خدای ناکرده از روی نفس اماره دست به تصمیم گیری بزنند مشمول عذاب الیم الهی خواهند شد و این سخنی نیست که مخصوص به اهل تشیع و یا اهل تسنن باشد بلکه شامل عموم مسلمین می شود.
و اساسا مگر در این مورد جایی برای طرح این مسائل تفرقه برانگیز وجود دارد؟ مگر مردم مظلوم فلسطین که زیر سنگین ترین فشارها در نوار غزه در اضطرار به سر می برند از اهل سنت نیستند؟ و مگر مجاهدان حماس که ننگ سازش با رژیم اشغالگر و سفاک صهیونیستی را نپذیرفته اند از اهل سنت نیستند؟
پندار ما این است که مقاومت اسلامی از آن رو مورد نکوهش برخی حکام عرب و برخی علمای اهل سنت قرار گرفته است که ایشان از دمیده شدن روحیه جهاد در راه خدا بیمناکند چرا که می دانند روزی این مبارزه طلبی دامن آنها را نیز خواهد گرفت و از این روست که اسلام سازشکار و عافیت طلب را بر اسلام جهاد و مقاومت برگزیده اند.
اما آیا اگر کسی بی دین بوده و یا این مفاهیم در مذهب وی وجود نداشته باشد، وجدان و فطرت انسانی وی او را مجبور به موضع گیری و دفاع از مردم مظلوم غزه نمی کند؟
جناب شیخ
امروز بزگترین مصیبت مردم فلسطین نه از سوی رژیم صهیونیستی که از طرف برخی حکام عرب است. آیا اگر از طریق گذرگاه رفح، آب و غذای و مایحتاج روزانه مردم تامین شده و نیازهای مجاهدان حماس برطرف می شد وضعیت فلسطین اینگونه بود؟ و اگر اینگونه است – که هست- مطالبه و انتظار ملت های اسلامی از علمای خود آن است که در برابر مظالم فریاد اعتراض برآورند و هرگز ننگ سازش و معامله گری را بر دامن خود تحمل نکنند که در روایات از رسول خدا نقل شده است که فرمود:  من سمع منادیا ینادی یاللمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم.
امید است با موضع گیری های صحیح خود موجب هدایت مردم شوید.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
دانشجویان و طلاب حاضر در فرودگاه مهرآباد برای اعزام به غزه