نامه متحصنین فرودگاه مهرآباد به فرمانده كل سپاه:
تشكیل «بسیج نهضت جهانی اسلام» ضروری است

خبرگزاری فارس: متحصنین در فرودگاه مهرآباد در نامه‌ای به فرمانده كل سپاه پاسداران، تصریح كردند: امروز چشمان هراسناك كودكان غزه، نگاه به اشك نشسته مادران رفح و دیدگان مردان و مجاهدان خان‌یونس دستان یاری ما را می‌جوید و فراتر از آن چشمان تاریخ نگران ماست.


به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، متن كامل نامه متحصنین در فرودگاه مهرآباد به فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بدین شرح است:
پس از اعلام و ابلاغ پیام عاشورایی و تكلیف‌آور ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای (حفظه الله تعالی) به آحاد امت اسلامی، درخصوص هجوم وحشیانه، مغول‌وار و بی‌سابقه رژیم اشغالگر قدس به نوار غزه كه مورد حمایت كامل و تمام‌عیار غرب به سردمداری شیطان بزرگ و همراهی و سكوت دولت‌های عربی و اسلامی قرار دارد، جمعی از فرزندان انقلابی و دانشجوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، در لبیكی عملی از سر احساس تكلیف به این پیام، آمادگی خود را برای اعزام به صحنه نبرد غزه و دفاع از مردم مظلوم آن را با تجمع در ترمینال شماره یك فرودگاه بین المللی مهرآباد از روز دوشنبه 9دی تاكنون اعلام كرده‌اند.
این جمعیت برای احیاء نام و خاطر نخستین اعزام نیروهای اعزامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به لبنان موسوم به «قوای محمد رسول الله (ص)» به فرماندهی سردار جاویدنشان مهندس حاج احمد متوسلیان در خرداد 61 و نیز تأسی به آن حركت مقدس عنوان «قوای محمد رسول الله (ص) اعزامی به غزه، گردان‌های حاج احمد متوسلیان» را برای خود برگزیده‌است.
این حركت بر آن بود تا فارغ از تمامی حركت‌های نمایشی، تبلیغاتی، نمادین و صوری طریق جدیدی را در یاری رسانی به ملت مظلوم فلسطین اعلام دارد كه فراتر از حركتی نمادین، اقدامی عملی باشد به منظور حضور مستقیم در صحنه نبرد عاشورایی و آخرالزمانی غزه، صحنه نبردی كه به تعبیر فرزند برومند انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی(ره)، حضرت سید حسن نصرالله امروز به نماد نبرد حق علیه باطل تبدیل شده‌است. عاشورایی دیگر در آستانه سده بیست و یكم میلادی و قرن پانزدهم هجری و كربلایی دیگر در فلسطین اشغالی،چه وجه تقارن عجیبی است میان عاشورای غزه با محرم و عاشورای حسینی.
سردار عزیز! شما خود از یادگاران و بازماندگان دوران حكومت عشق - به تعبیر شهید سید مرتضی آوینی- در سایه‌سار ولایت حضرت روح الله (ره) هستید. همان عصر طلایی كه مرغان آمین شهادتی چون مصطفی چمران، محمد بروجردی، احمد متوسلیان، ابراهیم همت، حسین خرازی، مهدی باكری، مهدی زین‌الدین،احمد كاظمی و هزاران هزار دیگر روشنی‌بخش آن بودند. همان عصری كه چریك‌های خانه‌به‌دوش خمینی كبیر(ره)، راهی را در تنگنای جهان تحت سیطره مستكبرین گشودند كه امروزه طریق آزادگان و مستضعفین عالم قرار گرفته كه یك نمونه‌اش حزب‌الله لبنان است.
سردار عزیز! اسوه‌های حسنه ما نیز همان مرغان آمین شهادت و چریك‌های خانه‌به‌دوش عدالتند.
پس بیایید امروز فرصت بزرگ را غنیمت دانسته و تشكیل «بسیج نهضت جهانی اسلام» و «هسته‌های مقاومت حزب‌الله» در چهارگوشه جهان كه آرزوی بزرگ امام روح الله (س) بوده و مطالبه رهبر معظم انقلاب و آحاد امت حزب‌الله از شما است را تحقق بخشیم!
سردار عزیز! امروز چشمان هراسناك كودكان غزه، نگاه به اشك نشسته مادران رفح و دیدگان ملتمس مردان و مجاهدان خان‌یونس دستان یاری ما را می‌جوید و فراتر از آن چشمان تاریخ نگران ماست. تاریخی نه به وسعت 1400 سال كه به گستره تاریخ نهضت همه انبیاء و اولیاء (ع). پس بیائید و این فرصت را نسوزانیم.
حركت «قوای محمد رسول الله (ص) اعزامی به غزه، گردان‌های حاج احمد متوسلیان» می‌توانند نقطه عطف تشكیل بسیج جهانی اسلام باشد. همان بسیجی كه خمینی روح خدا می‌فرمود كه «به یاری این پابرهنگان مغضوب دیكتاتورها، خواب راحت را از دیدگان آنها خواهد ربود».
سردار عزیز! ما خود نیك می‌دانیم كه راه رسیدن به غزه علی‌الظاهر مسدود است اما برای این منظور راهكارهای عملی را در اختیار داریم كه بیان آنها را در این نامه به صلاح نمی‌دانیم و حاضریم تا آنرا بصورت حضوری بیان كنیم.سردار عزیز! اینك این ماییم و مطالبه ما و نگاه‌های مصمم و امیدواری كه یاری شما را طلب می‌كند، پس ما را مأیوس نكنید!
قوای محمد رسول الله (ص) اعزامی به غزه گردان‌های حاج احمد متوسلیان فرودگاه مهرآباد