معاون فرهنگی نماینده حماس در ایران:
غزه زمینه فروپاشی رژیم صهیونیستی است

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی نماینده حماس در ایران گفت: با اعتراض‌های مردمی، مبارزان فلسطینی برای مقاومت دلگرم شده و رژیم صهیونیستی نیز با جنایت‌هایش در غزه، زمینه فروپاشی‌ خود را فراهم می‌كند.به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، ابو سرور پیش از ظهر امروز در تجمع هنرمندان، روزنامه نگاران، نویسندگان و فعالان عرصه‌های فرهنگی قزوین كه به منظور حمایت از مجاهدان و مردم مظلوم فلسطین به ویژه غزه در مقابل مجتمع فرهنگی ارشاد برگزارشد، اظهار داشت: مردم مسلمان غزه و فلسطین دست از مقاومت برنمی‌دارند.
وی افزود: همانطور كه رژیم صهیونیستی در جنگ 33 روزه لبنان شكست خورد، در این مبارزه نیز شكست می‌خورد و زمینه فروپاشی این رژیم مهیا می‌شود.
معاون فرهنگی نماینده حماس در ایران اضافه كرد: این حمایت‌ها با پشتیبانی دولت‌ها و كشورهای اسلامی به حمایت عملی تبدیل می‌شود.
وی تصریح كرد: ‌به این اعتراضات ادامه دهید و بدانید كه دشمن فریاد شما را می‌شنود و مبارزان فلسطینی دلگرم به مقاومت می‌شوند.
ابو سرور تأكید كرد: كشتار مردم بی‌پناه، بی‌دفاع و مظلوم فلسطین كاری شجاعانه نیست و گستاخی‌هایی این چنینی نشان از دلهره و ترس این رژیم غاصب از حماس است.
وی ادامه داد: فلسطین اگرچه تجهیزات نظامی ندارد، اما مجاهدان با عزم راسخ حاضرند برای دفاع از سرزمین و اعتقاداتشان مقابل دشمن صهیونیستی بایستند.
معاون فرهنگی نماینده حماس در ایران عنوان كرد: برخی خواهان اعمال شرایط خود در اجرای پروژه صلح عربی ـ اسراییلی هستند و تنها مانع خود را در این راه مقاومت ملت فلسطین می‌دانند.
وی اضافه كرد: هدف اصلی دشمن به زانو درآوردن ملت فلسطین و شكستن خط و اندیشه مقاومت در منطقه است، ولی مردم مسلمان غزه و فلسطین دست از مقاومت برنمی‌دارند، بنابراین به هیچ وجه نمی‌توانیم از برنامه مقاومت در این وضعیت دست برداریم و صحبت از كناره‌گیری از مقاومت به هیچ وجه امكان ندارد.
ابو سرور خطاب به سران عرب كه از رژیم صهیونیستی حمایت می‌‏كنند، اعلام كرد: اگر نمی‌‏توانید بی‌‏طرفی خود را حفظ كنید، حداقل از رژیم صهیونیستی حمایت نكنید.
در پایان این مراسم بیانیه‌ای در هفت بند قرائت شد كه در این بیانیه آمده است: تشدید و استمرار محاصره ظالمانه و همه جانبه غزه و شكل‌گیری جنایات جدید رژیم صهیونیستی بدون تردید نتیجه هم پیمانی آمریكایی جنایتكار، رژیم صهیونیستی و مقاومت اسلامی فلسطین به شمار می‌رود.
در ادامه این بیانیه آمده است: ملت‌های مسلمان با الهام از آموزه‌های پیامبر اعظم (ص) و تجارب و حقایق عبرت‌انگیز تاریخی، حضور خود در عرصه اعتراض و محكومیت عاملان به روز این حوادث ناگوار، غم‌انگیز و حامیان ظلم و جنایت در فلسطین را وظیفه دینی، انسانی و تاریخی خود می‌دانند.
این بیانیه اضافه می‌كند: ما اهالی هنر، رسانه و اندیشه استان قزوین، همپای ملت مسلمان و انقلابی ایران با درك حساسیت، شرایط و عمق فجایع و اهداف شوم و خطرناك غزه و دیگر نقاط سرزمین‌های اشغالی فلسطین با محكومیت شدید جنایات غاصبان قدس و دژخیمان صهیونیستی حمایت یكپارچه و قاطع از مردم مسلمان غزه را اعلام می‌داریم.
این بیانیه می‌افزاید: ما ملت مسلمان ایران از تمام دولت‌های اسلامی می‌خواهیم با به كارگیری ظرفیت‌‌های دیپلماسی و دیگر توانمندی‌های خود، محاصره غزه را شكسته و با ارسال دارو، غذا، سوخت و دیگر مایحتاج نخستین نجات‌بخش برای مردم مظلوم و بی‌پناه غزه، از گسترش این فاجعه انسانی جلوگیری كرده و دولت‌های كشورهای مجاور سرزمین‌های اشغالی را زیرفشار قرار داده تا نسبت به بازكردن راه‌های خشكی و آبی برای رساندن كمك‌های ارسالی به غزه اقدام كنند.
این بیانیه تصریح می‌كند: ما تظاهركنندگان معتقدیم آنهایی كه دست در دست جنایتكاران صهیونیست نهاده‌اند تا رابطه با متجاوزان و اشغالگران سرزمین اسلامی فلسطین را عادی جلوه دهند، هرگز نماینده مسلمین، علما و روحانیت آگاه و هوشیار اسلام نبوده و ضمن اعلام برائت از آنها هشدار می‌دهیم در صورت اصلاح و جبران نكردن خیانت خود، سرانجام روزی ملت‌های مسلمان دست‌های خیانت پیشه آنها را قطع می‌كنند.
در ادامه این بیانیه آمده است: ما شركت‌كنندگان در این مراسم، ضمن محكومیت شدید سكوت مرگبار و تشویق كننده مجامع و سازمان‌های رسمی و بین‌المللی به اصطلاح مدافع حقوق بشر در قبال جنایات بی‌شمار و آشكار جلادان صهیونیست علیه مردم بی‌دفاع و كودكان مظلوم فلسطین، تمام ملت‌های آزرده، حق‌طلب و سازمان‌های غیردولتی معتقد به اصول انسانی، یكایك مدافعان راستین حقوق بشر در سراسر عالم را به یاری مردم بی‌پناه و تحت محاصره غزه فرا می‌خوانیم.
این بیانیه اعلام می‌كند: شركت‌كنندگان در این مراسم با تأكید بر این كه آرمان مقدس اولویت امروز جهان اسلام است، تمام مسلمانان جهان و پیروان پیامبر اعظم (ص) اعم از شیعه و سنی را به تعمیق و تقویت وحدت جهانی و آرمانی مسلمین فرا خوانده و آنها را از هرگونه اقدامی كه منجر به اختلاف و فتنه بین امت اسلام شود، برحذر می‌داریم.
در پایان این بیانیه آمده است: مردم مظلوم و زیر ستم فلسطین بدانند دولت و ملت انقلابی و مسلمان ایران با بهره‌گیری از فرامین بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) و تحت رهبری و هدایت‌های حكیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای همواره حامی و همراه آنها بوده و تمام توان و امكان خود برای كمك به تحقق آرمان قدس و رهایی ملت فلسطین از چنگال دشمنان قسم خورده اسلام را به كار گرفته و هرگونه كوتاهی در این زمینه را خیانت به اسلام و مسلمین تلقی می‌كند.